Klientské centrum Klientská centra ČR

ČEZ Online

ČEZ ON-LINE

Nechte se provést funkcemi našeho osobního účtu

Přehled o spotřebě energie, platbách a fakturách, online úhrada
Nastavení záloh, změna produktových řad
Zadání samoodečtu
Informace o plánovaných odstávkách
Nejjednodušší ovládání MOBILU OD ČEZ
Informace o speciálních nabídkách
Pohodlné ovládání i z telefonu díky mobilní aplikaci

Vytvořit účet ČEZ online

Stačí jen zákaznické číslo a číslo odběrného místa, nebo mobilu

Proč se vyplatí mobilní aplikace ČEZ ON-LINE?

  • Pohodlná správa zákaznického účtu z mobilu
  • Přehled o všech odběrných místech, využívaných produktech a službách
  • Přehled o platbách za energie a mobilní služby a jejich aktuální stav.
  • Navigace do Zákaznického centra a všechny kontakty po ruce

Stáhněte si ČEZ ON-LINE mobilní aplikaci

Pro iOS i Android

iOS

Android

Chci změnit výši záloh

Máte menší nebo větší spotřebu elektřiny/plynu, než jste původně plánovali? Vyměnili jste staré energeticky náročné spotřebiče za nové a z důvodu nižší spotřeby chcete snížit zálohu? Budete pobývat dlouhodobě mimo domov? Vrátili jste se po delší době ze zahraničí a budete požadovat zvýšení zálohy s ohledem na opětovné využívání bytu/domu? Požádat o změnu záloh je velmi snadné.

O změnu výše zálohy můžete jednoduše požádat v rámci ČEZ ON-LINE z pohodlí vašeho domova. Vaše žádost bude ihned zpracována a o změně zálohy budete informováni.

Žádost o změnu je možné provést online v menu „Požadavky“, v sekci „Smlouvy a změny smluv“ výběrem položky „Změna výše záloh“.

Pokud přístup do ČEZ ON-LINE ještě nemáte, neváhejte se zaregistrovat, zjednodušíte si tím vyřizování i ostatních požadavků.

Pokud potřebujete osobně poradit, kontaktujte naši Zákaznickou linku 800 810 820.

Chci změnit způsob placení

Chcete mít co nejpohodlnější způsob platby za elektřinu/plyn? Nevyhovuje Vám nastavený způsob placení a nechcete každý měsíc zadávat příkaz do banky k úhradě zálohy na elektřinu či plyn? Změna je velmi jednoduchá!

Aby pro vás bylo vše snadné a rychlé, nabízíme vám široké spektrum možností, jak provést úhradu za spotřebovanou elektřinu či plyn.

Zálohové i zúčtovací faktury můžete platit různými způsoby a formu úhrady snadno kdykoliv změnit.

Nejkomfortnějším typem platby je přímé inkaso – ušetří vám čas i peníze. Stačí dát své bance svolení k přímému inkasu, nahlásit jí číslo účtu z faktury za elektřinu/plyn a nemusíte již platit za složenku ani se o nic dále starat. V případě, že budete chtít ve své bance stanovit limit pro inkaso, prosíme o nastavení výše minimálně na úrovni dvojnásobku vaší zálohy tak, abychom předešli případným problémům při realizaci inkasa. Prostřednictvím inkasa Vám budou hrazeny jak zálohy, tak případný doplatek z vyúčtovací faktury.

V případě, že zvolíte způsob úhrady formou SIPO, stačí zažádat o přidělení spojovacího čísla SIPO na České poště a toto spojovací číslo nám nahlásit. Tento způsob úhrady je ovšem možný  pouze pro vaše zálohy. Případný doplatek z vyúčtovací faktury budete muset uhradit jiným způsobem, nejlépe jednorázovým převodem z vašeho bankovního účtu.

Přehled všech způsobů platby za elektřinu/plyn najdete zde.

Nahlášení samoodečtu

Nemůžete být doma zrovna ve chvíli, kdy se má provést odečet stavu vašeho elektroměru/plynoměru? Pokud je elektroměr/plynoměr přístupný, pak není vaše účast při odečtu nutná. V případě, že je váš elektroměr/plynoměr nepřístupný, pak nám můžete nahlásit stav vašeho elektroměru/plynoměru sami.

Samoodečet můžete nejjednodušeji nahlásit online přes Samoobsluhu nebo prostřednictvím ČEZ ON-LINE z pohodlí vašeho domova v záložce Požadavky/Technické činnosti/Zadání samoodečtu.

Pokud přístup do ČEZ ON-LINE ještě nemáte, neváhejte se zaregistrovat, zjednodušíte si vyřizování i ostatních požadavků.

Samoodečet můžete také nahlásit na Zákaznické lince ČEZ Prodej 800 810 820. Pro nahlášení samoodečtu si připravte zákaznické číslo, číslo odběrného místa nebo číslo elektroměru (vše naleznete na vaší poslední faktuře za elektřinu/plyn od Skupiny ČEZ) a stavy elektroměru (hodnoty vysokého tarifu /VT/ a nízkého tarifu /NT/)/plynoměru. Následně se prosím řiďte pokyny telefonního automatu.

Váš samoodečet můžeme přijmout nejpozději do 30 kalendářních dnů po jeho odečtení (dle vyhlášky o pravidlech trhu č. 541/2005 Sb. §32, odst. 9).

Pokud si v jakémkoliv kroku nebudete vědět rady, kontaktujte prosím naši Zákaznickou linku ČEZ Prodej 800 810 820. Obrátit se na nás můžete také prostřednictvím kontaktního formuláře Napište nám.

Více informací naleznete na www.cezonline.cz

Půjčka vhodná pro každého